Maszyny przemysłowe do przetwarzania odpadów
Konstrukcja rozdrabniaczy dwuwałowych opiera się na stali nierdzewnej, która odpowiada za żywotność maszyny i jej wyjątkową trwałość. Przetwarzanie materiałów za pośrednictwem tego rozdrabniacza wykorzystuje cięcie oraz proces tarcia w przeciwstawnych kierunkach. Produkt końcowy rozdrabniania ma nieregularny kształt, a jego wielkość determinuje szerokość dysków tnących. Rozdrabniacze dwuwałowe mogą być dodatkowo wyposażone w specjalny, hydrauliczny popychacz, dzięki któremu możliwe będzie przetwarzanie surowców o dużej objętości poprzez ich dociskanie.
Działanie rozdrabniacza dwuwałowego opiera się na pracy dwóch głównych, niezależnych od siebie wałów, do których przymocowane są noże tnące. Każdy z wałów posiada swój własny napęd. Natomiast napęd przenoszony jest z silnika elektrycznego za pomocą przekładni pasowej na przekładnię zębatą o przełożeniach dostosowanych w zależności od przetwarzanego materiału (1:20, 1:30 lub 1:40). Ostatnim elementem przeniesienia napędów na główne wały są przekładnie zębate serii WD, połączone sprzęgłem z wałem. Efektem końcowym działania maszyny jest uzyskanie gotowego materiału, który następnie może zostać przetransportowany lub dalej przetwarzany. Rozdrabniacze dwuwałowe świetnie sprawdzają się na składowiskach odpadów, przy kasacji pojazdów, w zakładach gospodarki odpadami oraz w centrach recyklingu.
Rozdrabniacz dwuwałowy gwarantuje niskie koszty eksploatacji w połączeniu z wysoką wydajnością. Jest w stanie zaspokoić wysokie wymagania produkcyjne przedsiębiorstw przemysłowych. Główną zaletą tych maszyn jest to, że dzięki ich zastosowaniu możliwe są spore oszczędności. Ponadto ułatwiają skuteczne przetwarzanie surowców wtórnych. Wysoki moment obrotowy tych maszyn spełnia wysokie wymogi technologiczne w zakresie rozdrabniania materiałów. Stosowanie rozdrabniaczy dwuwałowych umożliwia pełne odzyskanie surowca w zakładzie przetwórczym.
Przeznaczenie rozdrabniaczny dwuwałowych
Przeznaczeniem maszyny jest rozdrabnianie:
- puszek aluminiowych,
- beczek metalowych,
- lekkiego złomu (o maksymalnej grubości 2 mm),
- opon samochodowych i rolniczych,
- drewna,
- tworzyw sztucznych,
- odpadów komunalnych,
- kabli,
- folii,
- elektrośmieci,
- AGD,
- wiórów aluminiowych i stalowych.
Rozdrabniacze dwuwałowe Aztech do kruszywa i recyklingu
Oferowane przez firmę Aztech rozdrabniacze dwuwałowe produkowane są przy użyciu wysokiej jakości komponentów. Dzięki możliwości optymalnej konfiguracji szerokości noży roboczych rozdrabniacza oraz ich zagęszczenia możemy otrzymać materiał o wielkości od 20 mm do 80 mm. W zależności od modelu rozdrabniacza wykorzystujemy różne typy przekładni – WD 400, WD 500 oraz WD 650. Dedykowany napęd oraz odpowiednio dostosowane przełożenie sprawiają, że maszyny są bardzo mocne.
Najmniejsze modele w naszej ofercie są w stanie przetworzyć różnorodne materiały, takie jak: opony, blacha stalowa, beczki stalowe czy kable. Rozdrabniacze dwuwałowe oferowane przez firmę Aztech wykorzystywane są do realizacji nawet najtrudniejszych zadań o znacznej intensywności z jednoczesnym niskim zużyciem energii elektrycznej.